presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

U.D. i Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi uroi besimtarët ortodoksë

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi, me rastin e Krishtlindjes Ortodokse, u shprehu sot urimet më të përzemërta të gjithë besimtarëve ortodoksë.

Në urim thuhet:

Me rastin e Krishtlindjes Ortodokse, kam kënaqësinë e veçantë t’Ju shpreh urimet e mia më të sinqerta të gjithë besimtarëve ortodoksë në Kosovë dhe të gjithë besimtarëve ortodoksë të komunitetit ndërkombëtar në Kosovë.

Gëzuar për shumë mot festën e Krishtlindjes ortodokse, e cila simbolizon ditën e lindjes dhe të forcimit të besimit në Zotin. 

Duke ju shprehur urimet më të sinqerta me rastin e Krishtlindjes ortodokse, lus Zotin që ju dhe familjet tuaja të keni gjithmonë paqe, shumë begati dhe harmoni.

Urime të gjithëve!

Për shumë mot!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.