presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka uruar presidentin Emmanuel Macron për rizgjedhjen tij

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka uruar presidentin Emmanuel Macron, për rizgjedhjen e tij.

Presidentja Osmani ka thënë se pret me padurim që të forcojmë bashkëpunimin dhe të thellojmë marrëdhëniet tona të shkëlqyeshme bilaterale. 

Në vijim gjeni të plotë urimin e Presidentes Osmani: 

E uroj Presidentin Emmanuel Macron për rizgjedhjen e tij sonte. 

Pres me padurim që të forcojmë bashkëpunimin dhe të thellojmë marrëdhëniet tona të shkëlqyeshme bilaterale. 

Përkrahja e Francës është thelbësore për rrugëtimin tonë të qëndrueshëm euro-atlantik.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.