presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka takuar Presidentin e deritanishëm të Kosta Rikës, z. Carlos Alvarado Quesada

Mbrëmë në San Jose të Kosta Rikës, bashkë me liderë të tjerë botërorë, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu është takuar me Presidentin e deritanishëm z. Carlos Alvarado Quesada.

Presidentja Osmani ka vlerësuar lartë rolin aktiv të Presidentit Alvarado për të promovuar pavarësinë dhe shtetësinë e Republikës së Kosovës në Amerikën Latine dhe më gjerë.

Gjatë qëndrimit në Kosta Rikë, Presidentja ka përmendur raportin e veçantë në mes të dy vendeve tona dhe ka shprehur mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për Kosta Rikën si një nga shtetet e para që ka njohur pavarësinë tonë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.