presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja në Forumin e Dohas: Kjo vizitë shërbeu për të rikonfirmuar përkushtimin e të dyja palëve për të intensifikuar bashkëpunimin në mes të vendeve tona

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani me ftesë të Emirit të Katarit, shkëlqesisë së tij Sheik Tamim Bin Hamad Al Thani, po merr pjesë në Forumin e Dohas.

Postimi i plotë:

Në Doha të Katarit u riktheva me ftesë të Emirit të Katarit, shkëlqesisë së tij Sheik Tamim Bin Hamad Al Thani, për të marrë pjesë në Forumin e Dohas.

Kjo vizitë shërbeu për të rikonfirmuar përkushtimin e të dyja palëve për të intensifikuar bashkëpunimin në mes të vendeve tona në fusha e sektorë strategjik. Ishte po ashtu një mundësi ideale për të takuar përfaqësues të vendeve aleate, si dhe partnerë potencial me të cilët na bashkojnë objektivat e përbashkëta.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.