presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga: Zgjedhjet e sotme, test i pjekurisë politike dhe i demokracisë tonë të brendshme

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga votoi sot paradite në qendrën e votimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë.

Në një deklaratë dhënë me këtë rast, Presidentja Jahjaga tha:

Sot unë kreva obligimin tim qytetar për të votuar. U bëj apel të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës që të zgjedhin përfaqësuesit e tyre duke dalë masovisht sot për të votuar.
 
Këto zgjedhje janë test i pjekurisë tonë politike, janë test i demokracisë tonë të brendshme dhe janë dëshmia e një shteti gjithëpërfshirës, të cilin ne jemi duke e krijuar si Republikë e Kosovës.

Dita kur shprehet vullneti politik është një ditë kremte, është edhe përkujtimi më i mirë për sakrificën nëpër të cilën ka kaluar shoqëria. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.