presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti themeluesen e organizatës “Njerëzit shtatshkurtër të Kosovës”

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim themeluesen e organizatës joqeveritare “Njerëzit shtatshkurtër të Kosovës”, Hilmnijeta Apuk, e cila është njëra nga gjashtë fitueset e çmimit të Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut.

Presidentja Jahjaga e përgëzoi zonjën Apuk për çmimin ndërkombëtar dhe i shprehu mbështetje për angazhimin e saj në respektimin e të drejtave të njeriut.

Në takim ishte edhe Diana Toska, drejtoreshë e organizatës “Njerëzit shtatshkurtër të Kosovës”.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.