presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti Presidenten e Shoqatës së Matematikanëve të Evropës

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti në takim Prof.dr.Marta Sanz-Sole, Presidente e Shoqatës së Matematikanëve të Evropës.

Në takim ishte i pranishëm edhe kryetari i Shoqatës së Matematikanëve të Kosovës, Prof. dr. Qamil Haxhibeqiri.Presidentja Jahjaga dhe zonja Sanz-Sole biseduan për punën e matematikanëve të Kosovës dhe bashkëpunimin që kanë me kolegët e tyre evropianë, duke shikuar për mundësinë e intensifikimit të këtij bashkëpunimi. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.