presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti në takime përcjellëse ambasadorin e Kosovës në Suedi dhe ambasadoren e Kosovës në Kroaci

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takime të ndara, përcjellëse para nisjes në detyrë, ambasadorin e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Suedisë, z. Ilir Dugolli, dhe ambasadoren e Republikës së Kosovës në Republikën e Kroacisë, zonjën Shkëndije Sherifi.

Presidentja Jahjaga vlerësoi marrëdhëniet që ka Republika e Kosovës si me Mbretërinë e Suedisë poashtu edhe  me Republikën e  Kroacisë, duke theksuar se këto marrëdhënie duhet të thellohen edhe më tej në të gjitha fushat me interes të përbashkët, me theks në fushën e  zhvillimit ekonomik dhe të investimeve të huaja.Ambasadori Dugolli dhe Ambasadorja  Sherifi u zotuan për përfaqësim sa më të denjë të interesit të Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Suedisë dhe në Republikën e Kroacisë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.