presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim drejtorin e përgjithshëm të policisë së Kosovës, zotëri Shpend Maxhuni, me të cilin bisedoi për procesin zgjedhor që zhvillohet në tri qendrat e votimit në veri të Mitrovicës, më 17 Nëntor, si dhe për gjithë procesin e balotazhit që mbahet në disa komuna të Kosovës më 1 Dhjetor.

Presidentja Jahjaga theksoi se siguria dhe garantimi i të drejtës së votës së lirë për të gjithë qytetarët e Kosovës, dhe me theks të posaçëm për qytetarët e komunitetit serb që jetojnë në veri të territorit të Republikës së Kosovës, është thelbësore. Ajo tha se beson në një proces të qetë të rivotimit në tri qendrat e votimit në veri të Mitrovicës dhe theksoi domosdoshmërinë e garantimit të sigurisë për të gjithë votuesit që marrin pjesë në zgjedhje. Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, zotëri Shpend Maxhuni, e njoftoi Presidenten Jahjaga për të gjitha përgatitjet dhe koordinimin që ka bërë Policia e Kosovës me të gjithë mekanizmat ndërkombëtarë të sigurisë për garantimin e një procesi të rregullt e të sigurt zgjedhor në rivotimin që mbahet më 17 Nëntor në qendrat e votimit në veri të Mitrovicës.    

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.