presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga mori pjesë në manifestimin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Zonja Atifete Jahjaga me rastin e 15 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari, mori pjesë në manifestimin e organizuar në nderim të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Zonja Atifete Jahjaga me rastin e 15 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari, mori pjesë në manifestimin e organizuar në nderim të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Me këtë rast, Presidentja Jahjaga u bëri një revistim njësive të Forcës së Sigurisë së Kosovës të rreshtuara për nder të këtij përvjetori si dhe vendosi kurorë me lule pranë obeliskut të dëshmorëve në Kazermën “Adem Jashari”.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.