presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga udhëtoi për në Lituani

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga udhëtoi sot për në vizitë në Lituani, ku do të marrë pjesë në konferencën “Gratë përforcojnë demokracinë: praktikat më të mira”.

Konferenca nis punimet nesër dhe ajo është e organizuar nga presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite dhe presidentja e Finlandës, Tarja Halonen. Gjatë punimeve dhe në margjina të konferencës, Presidentja Jahjaga do të ketë një varg takimesh bilaterale.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.