presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë për pjesëtarin e EULEX-it, Audrius Šenavičius

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot selinë e EULEX-it. Me këtë rast, ajo u nënshkrua në librin e zisë, të hapur me rastin e vdekjes së pjesëtarit të këtij misioni, Audrius Šenavičius nga Lituania, i cili u vra dje në mëngjes në një sulm në afërsi të Zveçanit.

Me këtë rast, Presidentja Jahjaga shprehu dhimbjen e saj për vdekjen e z. Šenavičius. Ajo çmoi kontributin e tij gjatë misionit në Kosovë dhe i shprehu ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe misionit në kuadër të të cilit ai veproi në vendin tonë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.