presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga priti kryeministrin Hashim Thaçi

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, z.Hashim Thaçi, patën sot një takim në të cilin bashkëbiseduan për punën dhe aktivitetet që i zhvilluan gjatë këtij viti, për të arriturat e Kosovës në planin e brendshëm dhe ndërkombëtar, si dhe për aktivitetet, bashkëveprimin dhe koordinimin institucional gjatë vitit 2013.

Presidentja dhe Kryeministri e mirëpritën  fillimin e punës së kontrollit të menaxhimit të kufirit ndërmjet shtetit të Kosovës dhe shtetit të Serbisë, duke e konsideruar këtë një sukses të përbashkët dhe një zbatim të standardit evropian, në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve që është në interes të të gjithë qytetarëve dhe që ndihmon vendet e rajonit në rrugën e integrimeve evropiane dhe që forcon paqen e stabilitetin. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.