presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga dekoroi mësueset e para

Me rastin e festave të 7 e 8 Marsit, Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dekoroi femra të shquara për punën e tyre në fushën e arsimit.

Për kontributin e dhënë në emancipimin e gruas përmes arsimimit dhe edukimit të saj, dekorohen me Medaljen Presidenciale të Meritave mësueset e para që kanë punuar në Kosovë.

Të dekoruarat janë:  Afërdita Deliana, Ajshe Shpendi, Antoneta Gjylapi, Antoneta Lako, Antoneta Sherko, Bediha Korenica, Betulla Veliu, Çeçille Gashi, Donikë Ndoca, Drande Tupeci-Mita, Elena Pulati, Elena Todi, Emine Shehdula, Enrieta Panduku, Fatbardha Çaushi, Fedhra Përmeti, Jelldez Haxhihyseni, Josefe Ndoca, Katrina Ujka, Kostanca Dhimitri, Lina Shkreli, Liri Ekmexhiku, Lirie Xhufka-Tanefi, Lirika Nikolli, Lule Gjinaj, Makbule Xheria, Maria Viçenca, Marie Shllaku, Marika Naqo, Marika Shala, Marta Mazrreku, Meleqe Musai-Raça, Melihate Deva, Meri Berovski, Meri Thoma, Mikelangjela Çoba, Myzafere Gjinali-Hatipi, Naide Çaushi, Nasibe Hoxha-Rizvanolli, Nevzate Çiçko-Shporta, Nimete Kabashi, Paulina Çeperjani-Shkreli, Persa Grabova-Gjylbaja, Persefoni Muka, Pina Kola, Servete Mane, Telha Çela, Terza Çoba, Theodora Trecka, Thomailla Rako, Urani Zaharia, Vezire Gjeraku, Violeta Kote, Virgjini Dodbiba, Xhyhere Belegu, Zehra Zhubi, Zografa Harallambi-Martini.
 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.