presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu priti liderin e LSI-së, z. Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Kosovës, Dr. Fatmir Sejdiu, priti sot në një takim z. Ilir Meta, kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI).

Në vazhdën e zhvillimeve historike në Kosovë dhe në Shqipëri, z. Meta uroi për  pavarsimin e Kosovës, ndërsa Presidenti Sejdiu për marrjen e ftesës për hyrje të Shqipërisë në NATO.Takimi ishte rast për të këmbyer mendime për zhvillimet e pritshme në dritën e këtyre ngjarjeve të mëdha për të dy vendet tona. 

This site is registered on wpml.org as a development site.