presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

SEJDIU: ZGJERIMI I KËSAJ RRUGE KRIJON IMAZH MË TË MIRË PËR KRYEQYTETIN

Prishtinë, 2 korrik 2007 ? Presidenti i Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu dhe ministri i Transportit dhe Telekomunikacionit,z. Qemal Ahmeti përuruan e zgjerimin e magjistrales M2, në pjesën Prishtinë-Ëagllavicë, me gjatësi 1.675 m.

Presidenti Sejdiu tha me këtë rast se, “zgjerimi i kësaj rruge krijon imazh më të mirë për kryeqytetin”.Me zgjerimin e kësaj rruge janë reduktuar ngecjet në komunikacion, ngase tash rruga ka katër shirita për qarkullim, shiritin ndarës dhe dy rrugë paralele me gjerësi prej 5m për qarkullimin e komunikacionit lokal.Projekti në tërësi është financuar nga Ministria e Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, ndërsa vlera e kontratës ka qenë 2,079,877.66 euro.

This site is registered on wpml.org as a development site.