presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Vjosa Osmani: Do ta kujtojmë përgjithmonë kontributin e përhershëm të ish–sekretares Albright për lirinë dhe demokracinë tonë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka vendosur lule tek busti i ish – sekretares Madeleine Albright, në nderim të jetës dhe veprës së saj në dy vjetorin e ndarjes nga jeta.

“Trashëgimia e saj është skalitur jo vetëm në faqet e historisë sonë, por edhe në të gjitha poret e shtetit tonë. Ne do ta kujtojmë përgjithmonë kontributin e saj të përhershëm për lirinë dhe demokracinë tonë”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.