presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Para 23 viteve, NATO intervenoi për të ndalur gjenocidin e vazhdueshëm të kryer ndaj popullit të Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu ka kujtuar 23 vjetorin e intervenimit të NATO-s.

Presidentja Osmani ka thënë se para 23 viteve, NATO intervenoi për të ndalur gjenocidin e vazhdueshëm të kryer ndaj popullit të Kosovës.
 
“Ne u mbetemi përjetësisht falënderues aleatëve tanë për mbështetjen e rrugëtimit tonë drejt lirisë dhe demokracisë”, ka thënë Presidentja Osmani.
 
Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani:
 
Para 23 viteve, NATO intervenoi për të ndalur gjenocidin e vazhdueshëm të kryer ndaj popullit të Kosovës.
 
Ne u mbetemi përjetësisht falënderues aleatëve tanë për mbështetjen e rrugëtimit tonë drejt lirisë dhe demokracisë.
 
Tani më shumë se kurrë, bota demokratike duhet ta kujtojë këtë histori të suksesit.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.