presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani vizitoi kompaninë “Frutti”, e cila udhëhiqet nga ndërmarrësja Rina Malsori

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot në Prizren ndërmarrësen Rina Malsori, e cila udhëheqë kompaninë “Frutti”.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Sot në Prizren në vizitë tek ndërmarrësja Rina Malsori, e cila udhëheqë kompaninë “Frutti”.

Nga uji i maleve të Sharrit e deri te lëngjet nga frutat e kultivuara, gjindet rrëfimi i suksesit të punës së saj.

Një histori tejet frymëzuese e kësaj kompanie e cila numëron 200 punëtorë dhe ka 6 linja prodhuese me teknologjinë më bashkëkohore, që eksporton kudo në Evropë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.