presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani u takua me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, në COP28

Presidentja Osmani u takua me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, në COP28
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani  u takua me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen,  në COP28 në Dubai.
“Kënaqësi të bisedoj me Kryeministren daneze Mette Frederiksen gjatë #COP28.
Një mundësi e mirë për të diskutuar zhvillimet e fundit në vendin tonë dhe në rajon. Danimarka është një mik i vlefshëm për Kosovën,dhe i gëzohemi punës së përbashkët për të përballuar sfidat e dyanëshme”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.