presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani takoi Anders Fogh Rasmussen

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Mbretërinë e Danimarkës ku po merr pjesë në Samitin e Kopenhagës për Demokraci, është takuar me Anders Fogh Rasmussen.

“E lumtur ta takoj Anders Fogh Rasmussen dhe ta falënderoj për ftesën ti bashkohem CDS2024 në Kopenhagë.

Një diskutim i mirë mbi rëndësinë kritike të demokracive që qëndrojnë së bashku gjatë këtyre kohërave kyçe. Ne poashtu diskutuam edhe përpjekjet e Kosovës për të mbrojtur demokracinë, duke mbështetur sundimin e ligjit dhe përkushtimin e saj të palëkundur ndaj institucioneve euroatlantike”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.