presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani takohet me përfaqësuesin special të BE-së, Miroslav Lajčák


Me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po merr pjesë në Forumin Diplomatik të Antalisë.

Në kuadër të këtij Forumi, Presidentja Osmani është takuar me përfaqësuesin special të BE-së, Miroslav Lajčák.“Diskutuam zhvillimet e fundit dhe procesin e dialogut“, ka thënë Presidentja Osmani pas takimit me Miroslav Lajčák. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.