presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin për Qytetari Globale nga Drake University

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës në Iowa, ka pasur një bashkëbisedim përmbajtësor me profesorë e studentë në Drake University.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Në Drake University, kisha një bashkëbisedim përmbajtësor me profesorë e studentë, për rrugën e Kosovës deri të pavarësia si dhe për sfidat me të cilat përballemi sot.

Falënderoj Universitetin që më nderuan me ndarjen e Çmimit për Qytetari Globale. Bashkëpunimi në fushën e arsimit është kyç në avancimin dhe thellimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Iowas.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.