presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani: Kosova e gatshme t’i ndihmojë miqtë dhe aleatët sllovenë për ta kapërcyer këtë kohë pikëlluese

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, i ka shprehur ngushëllime homologes së saj sllovene, Natasha Musar, ndërsa është shprehur e gatshme për ndihmë ndaj miqve dhe aleatëve tanë sllovenë.

 

“Ngushëllime të sinqerta Presidentes Musar dhe popullit të Sllovenisë për viktimat dhe dëmet e shkaktuara nga përmbytjet dhe rrëshqitjet vdekjeprurëse të dheut. Kosova është e gatshme t’i ndihmojë miqtë dhe aleatët tanë sllovenë për ta kapërcyer këtë kohë pikëlluese”, ka shkruar Presidentja në Twitter.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.