presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka kujtuar veprimtarët Latif Berisha dhe Agim Hajrizi në përvjetorin e vrasjes

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu ka kujtuar veprimtarët Latif Berisha dhe Agim Hajrizi i cili u vra bashkë me nënën dhe djalin e tij, 23 vjet më parë.

Presidentja Osmani ka thënë se liria erdhi e kujtimi për ta do të jetë i përhershëm, sepse ishin dhe do të mbeten udhërrëfyes për brezat me atdhedashurinë dhe angazhimin për një Kosovë të lirë.

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani:

23- vjet më parë, Mitrovica mbeti pa dy veprimtarë të shquar të saj, krijuesin e aktivistin politik Latif Berisha dhe sindikalistin Agim Hajrizi, i cili u vra bashkë me nënën dhe djalin e tij. Ata u vranë në shtëpitë e tyre nga regjimi gjenocidal serb, atëherë kur liria po vinte.

Liria erdhi e kujtimi për ta do të jetë i përhershëm, sepse ishin dhe do të mbeten udhërrëfyes për brezat me atdhedashurinë dhe angazhimin për një Kosovë të lirë.

Qoftë i përhershëm kujtimi për ta!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.