presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka bashkëbiseduar me Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian (EPC), ka bashkëbiseduar me Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Së bashku me Kryeministrin Rishi Sunak diskutuam zhvillimet e fundit në rajon dhe bashkëpunimin tonë të fuqishëm me Mbretërinë e Bashkuar. Shprehëm mirënjohjen tonë për mbështetjen e qëndrueshme të Mbretërisë së Bashkuar dhe përkushtimin tonë për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për paqe dhe siguri afatgjate.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.