presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka bashkëbiseduar me Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian (EPC), ka bashkëbiseduar me Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

I shpreha mirënjohjen time Presidentes së Parlamentit Evropian, Roberta Metsola për mbështetjen e saj të palëkundur për përafrimin e Kosovës me BE-në.

Diskutuam për zhvillimet e fundit dhe përpjekjet tona të përbashkëta duke u mbështetur në vullnetin e Parlamentit Evropian për të avancuar rrugën e Kosovës drejt BE-së.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.