presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani: Krahas liderëve të tjerë nga mbarë Evropa për ta thelluar bashkëpunimin për paqe, stabilitet dhe siguri afatgjate në Evropë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në Kishinau të Republikës së Moldavisë ka përfaqësuar Republikën e Kosovës në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC), me ç’rast ka takuar liderë të tjerë evropianë, me të cilët ka diskutuar për zhvillimet e fundit në rajon si dhe thellimin e bashkëpunimit për tejkalimin e sfidave të sigurisë në Evropë.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, krahas liderëve të tjerë nga mbarë Evropa për ta thelluar bashkëpunimin për paqe, stabilitet dhe siguri afatgjate në Evropë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.