presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka bashkëbiseduar me Kryeministren e Islandës, Katrín Jakobsdóttir

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të samitit të  dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian (EPC), ka bashkëbiseduar me Kryeministren e Islandës, Katrín Jakobsdóttir.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Në samitin e  dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian (EPC) në Moldova, pata një bisedë të mirë me kryeministren Katrín Jakobsdóttir për partneritetin tonë në rritje me Islandën. E falënderova atë për udhëheqjen e Islandës gjatë Presidencës së Këshillit të Evropës për shtyrjen përpara të anëtarësimit të Kosovës dhe biseduam për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet vendeve tona.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.