presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani uron Presidentin Mattarella për Ditën e Republikës: Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Italisë ndër vite

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Presidentin e Italisë, Sergio Mattarella, për Ditën e Republikës.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Gëzuar Dita e Republikës Presidentit Mattarella, miqve dhe aleatëve tanë në Itali.

Jemi krenarë për lidhjen e fortë ndërmjet dy vendeve tona, të rrënjosura në vlerat tona të përbashkëta evropiane. Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Italisë ndër vite.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.