presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ka bashkëbiseduar me Kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo

Presidentja Osmani ka bashkëbiseduar me Kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të samitit të  dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian (EPC), ka bashkëbiseduar me Kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Kënaqësi ta shohë Kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo, në samitin e  dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian (EPC) dhe të bisedojmë rreth zhvillimeve të fundit.

Theksova rëndësinë e bashkëpunimit tonë të ngushtë për avancimin e rrugës së Kosovës drejt BE-së dhe e falënderova për lidershipin e tij në thellimin e marrëdhënieve tona bilaterale.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.