presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani dhe ambasadori Hovenier kanë nderuar ish-sekretaren Albright, në përvjetorin e ndarjes nga jeta

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, kanë nderuar sot ish-sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright, në  përvjetorin e ndarjes nga jeta.

“Populli i Kosovës do ta kujtojë atë përgjithmonë si një fener shprese gjatë kohërave tona më të errëta. Ne vazhdojmë të udhëhiqemi nga lidershipi i saj shembullor”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.