presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Nuk thuhet kot që të rinjtë janë e ardhmja jonë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Turqi në kuadër të Forumit Diplomatik të Antalias, e ka përmbyllur me një bashkëbisedim me të rinjtë e ADF Youth.

Presidentja Osmani ka thënë se nuk thuhet kot që të rinjtë janë e ardhmja jonë.
 
“Në një sallë të mbushur plot, teksa i shihja fytyrat e të rinjve plot shpresë, entuziazëm, kuriozitet e vullnet për të dëgjuar e mësuar, e kuptova edhe njëherë që nëse duam të bëjmë punë vërtet të mira, sytë duhet t’i kemi gjithnjë nga ta dhe se investimi më i mirë është investimi në të rinjtë tanë”, ka theksuar Presidentja Osmani.
 
Në vijim gjeni postimin e plotë të Presidentes Osmani:
 
Qëndrimin në Turqi në kuadër të Forumit Diplomatik të Antalias e përmbylla me një bashkëbisedim jashtëzakonisht të këndshëm me të rinjtë e ADF Youth.
Nuk thuhet kot që të rinjtë janë e ardhmja jonë. Në një sallë të mbushur plot, teksa i shihja fytyrat e të rinjve plot shpresë, entuziazëm, kuriozitet e vullnet për të dëgjuar e mësuar, e kuptova edhe njëherë që nëse duam të bëjmë punë vërtet të mira, sytë duhet t’i kemi gjithnjë nga ta dhe se investimi më i mirë është investimi në të rinjtë tanë.
Faleminderit, ADF Youth dhe Antalya Diplomacy Forum. Shpresoj që urat të cilat i ndërtuam këto ditë të na shërbejnë për të mirë në kapitujt e ardhshëm të raporteve në mes të vendeve tona, popujve tanë dhe të rinjve tanë. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.