presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja në takime të ndara me kryetarë dhe udhëheqës të disa prej qyteteve të Teksasit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një sërë takimesh me kryetarë dhe udhëheqës të disa prej qyteteve të Teksasit.

Postimi i plotë i Presidentes:

Gjatë vizitës në Teksas jam pritur në takime të ndara nga kryetarë dhe udhëheqës të disa prej qyteteve të Teksasit, të cilat po kontribuojnë në imazhin jashtëzakonisht pozitiv që e gëzon ky shtet sot. 

Në takime e diskutime të ndara me udhëheqës të: Dallasit, Lewisville, Fort Worth dhe Collin County në fokus ishte roli i jashtëzakonshëm i komunitetit shqiptar në këto qytete, si dhe fuqizimi i lidhjeve ekonomike në mes Kosovës dhe bizneseve që operojnë në këto vende.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.