presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Nderojmë gazetarët e guximshëm të cilët u kanë dhënë zë vuajtjeve tona gjatë luftës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu ka thënë se në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit i nderojmë gazetarët e guximshëm të cilët u kanë dhënë zë vuajtjeve tona gjatë luftës, dhe ata që sot vazhdojnë të ngriten për të vërtetën dhe lirinë.

Në vijim gjeni të plotë statusin e Presidentes Osmani:

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit i nderojmë gazetarët e guximshëm të cilët u kanë dhënë zë vuajtjeve tona gjatë luftës, dhe ata që sot vazhdojnë të ngriten për të vërtetën dhe lirinë.

Progresi i Kosovës në indeksin e lirisë së shtypit është një shembull i përkushtimit tonë ndaj demokracisë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.