presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani me ftesë të kryeministrit Edi Rama të Shqipërisë, krahas presidentit të  Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe liderëve të tjerë nga Evropa Juglindore, po përfaqëson Kosovën në Samitin Ukrainë- Evropa Juglindore, i cili u mbajt në Tiranë.

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani:

Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!

Është fitore ndaj atyre që duan ta destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të rikthejnë mendësinë e dhunës e shkatërrimit!

Është fitore e lirisë!

Prandaj Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.