presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga uroi besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga uroi sot besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Në urimin e Presidentes Jahjaga thuhet:Të gjithë besimtarëve myslimanë ju uroj nisjen e muajit të madhërishëm të Ramazanit. Me agjërimin dhe me përkushtim në pastrimin e shpirtit dhe në forcimin e besimit, populli si gjithherë e tregon solidaritetin, ndihmën dhe zemërgjerësinë për njëri-tjetrin.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.