presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë me rastin e vdekjes së Kryetares së Parlamentit Kombëtar të Austrisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, u nënshkrua në librin e zisë, të hapur në Ambasadën e Republikës së Austrisë në Prishtinë, me rastin e vdekjes së Kryetares së Parlamentit Kombëtar të Austrisë, Barbara Prammer.

Në librin e zisë, presidentja Jahjaga shprehu konsideratën për figurën e Kryetares Prammer dhe vlerësoi lartë kontributin e saj për popullin e Austrisë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.