presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga takoi ambasadorin e OSBE-së në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, zotëri Jean-Claude Schlumberger, me të cilin bisedoi për përgatitjet e zgjedhjeve të parakohshme në Republikën e Kosovës.

Presidentja e Kosovës Jahjaga tha se institucionet janë duke i bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme që zgjedhjet të jenë të lira dhe demokratike. Presidentja tha se e vlerëson angazhimin e OSBE-së në ndihmën e procesit zgjedhor.  Ambasadori i OSBE-së, Jean-Claude Schluberger falënderoi Presidenten Jahjaga dhe theksoi se ky mision në Kosovë ka bërë përgatitjet e nevojshme për të luajtur rolin mbështetës në këto zgjedhje.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.