presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), zonjën Valdete Daka, me të cilën bisedoi lidhur me shpalljen e zgjedhjeve për kryetar të komunës së Kaçanikut, kryetari i së cilës ka dhënë dorëheqje ditë më parë.

Presidentja Jahjaga dhe zonja Daka u pajtuan se duhet të bëhen angazhime të të gjitha institucioneve, në mënyrë që të bëhen përgatitje sa më të mira për zgjedhjet për kryetar të Kaçanikut.  Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka filluar takimet dhe konsultat me përfaqësuesit e subjekteve dhe partive për caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar të komunës së Kaçanikut, duke iu përmbajtur afateve ligjore.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.