presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti në Aeroportin e Prishtinës Sekretaren Hilary Clinton dhe baroneshën Catherine Ashton

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sonte në Aeroportin e Prishtinës, sekretaren e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zonjën Hilary Clinton dhe përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, baroneshën Catherine Ashton.

Sekretarja Clinton dhe baronesha Ashton u pritën me ceremoni nga Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës.  Presidentja Jahjaga do të zhvillojë takim zyrtar me sekretaren amerikane të Shtetit, Hilary Clinton dhe me baroneshën Ashton, të mërkurën, më 31 tetor. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.