presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti historianin Noel Malcolm

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në një takim historianin e njohur Noel Malcolm, profesor në Universitetin e Oksfordit dhe autor i librit të njohur “Kosova, një histori e shkurtër”.

Presidentja Jahjaga vlerësoi lart punën e z.Malcolm, sidomos kontributin e dhënë me librin “Kosova, një histori e shkurtër”, një libër shumë i vlerësuar në rrethet shkencore shqiptare dhe ndërkombëtare. Z.Malcolm, nga ana e tij, çmoi punën e Presidentes Jahjaga dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës në drejtim të konsolidimit të shtetit, sigurimit të njohjeve të reja, anëtarësimin në institucioneve ndërkombëtare dhe ecjen në rrugën e integrimeve euroatlantike.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.