presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti ambasadorin e Luksemburgut, Leon Delvoux

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Luksemburgut, Leon Delvoux, i cili i dorëzoi letrat kredenciale.

Presidentja Jahjaga e vlerësoi ndihmën që Luksemburgu i ka dhënë Kosovës në të gjitha fazat e shtet ndërtimit dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm me Republikën e Kosovës. Ajo shprehu përkushtimin e institucioneve të Kosovës për avancimin të marrëdhënieve me LuksemburgunAmbasadori i Luksemburgut Leon Delvoux, i përcolli Presidentes Jahjaga mbështetjen e plotë të vendit të tij për institucionet dhe popullin e Republikës së Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.