presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga mori pjesë në pritjen me rastin e Krishtlindjeve

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mori pjesë në pritjen e organizuar nga Ipeshkvia e Kosovës me rastin e Krishtlindjeve.

Pritja u organizua në Katedralen e Prishtinës. Presidentja Jahjaga e uroi Ipeshkvin Dodë Gjergji dhe besimtarët me rastin e Festës së Krishtlindjes. Në pritje ishin të pranishëm personalitete të jetës politike, kulturore e fetare në vend. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.