presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga, mori pjesë në mëngjesin e organizuar për gratë lidere, pjesëmarrëse në Konferencën e 48-të të Sigurisë në Mynih të Gjermanisë

Presidentja Jahjaga, në kuadër të Konferencës së Sigurisë, mori pjesë në mëngjesin e punës të organizuar për gratë pjesëmarrëse, organizuar nga Fondacioni Hanns Seidel Stiftung.

Në këtë mëngjes, të pranishëm ishin mëse 90 personalitete nga e gjithë bota, ndërkohë që fjalën e rastit në këtë ngjarje e mbajti Sekretarja amerikane e Shtetit Hilary Clinton.

Presidentja Jahjaga takoi zonjën Clinton dhe gratë tjera pjesëmarrëse në këtë mëngjes pune.

Sekretarja Clinton e ritheksoi përkrahjen amerikane për të ndihmuar Kosovën në agjendën e saj evropiane.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.