presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga mori pjesë në manifestimin e organizuar nga ASHAK

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, në kuadër të shënimit të përvjetorit të shtatë të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, mori pjesë në mbrëmjen muzikore-letrare, organizuar nga Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ( ASHAK ).

Të pranishëm në këtë mbrëmje ishin edhe kryeministri i Republikës së Kosovës, zotëri Isa Mustafa, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, zotëri Arsim Bajrami si dhe kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve, zotëri Hivzi Islami. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.