presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga i dërgoi telegram ngushëllimi Presidentit Ivanov

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i dërgoi sot një telegram ngushëllimi Presidentit të Maqedonisë, Gjorgji Ivanov, me rastin e vdekjes së ish-Presidentit të Maqedonisë, Kiro Gligorov.

Në telegram thuhet:I nderuar President Ivanov,Me rastin e vdekjes së ish-Presidentit të Republikës së Maqedonisë, Kiro Gligorov, ju përcjell juve dhe familjes së tij ngushëllimet e mia.Vdekja e presidentit të parë të Republikës së Maqedonisë demokratike pluraliste, i cili e bëri transicionin e butë e paqësor nga komunizmi në sistemin demokratik, është një humbje për institucionet dhe popullin e Maqedonisë.Luteni që t’i pranoni ngushëllimet e mia.Me respekt,Atifete Jahjaga,Presidente e Republikës së Kosovës 

This site is registered on wpml.org as a development site.