presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga, dënon sulmin ndaj pesë autobusëve me udhëtarë serb

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, dënon sulmin me koktej molotov ndaj pesë autobusëve me udhëtarë serb në Prishtinë duke e cilësuar atë si një përpjekje për të sfiduar stabilitetin në vend

Presidentja Jahjaga e vlerëson sulmin si një akt të patolerueshëm dhe në kundërshtim të plotë me vlerat dhe parimet mbi të cilat po ndërtojmë shtetin tonë demokratik, që u garanton të gjithë qytetarëve të drejta të barabarta pavarësisht perkatësisë së tyre etnike, fetare apo racore.Presidentja Jahjaga u bënë thirrje organeve të rendit që të hetojnë këtë incident dhe të sjellin përpara  drejtësisë kryesit e tij. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.