presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga dekoroi Rainer Milkoreit me titullin Ambasador Nderi i Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim nënkryetarin e Federatës Gjermane të futbollit z. Rainer Milkoreit, të cilit ia dorëzoi medaljen Ambasador Nderi i Kosovës.

Presidentja Jahjaga e përgëzoi z. Rainer Milkoreit për punën e tij dhe për kontributin e çmuar për zhvillimin, afirmimin  dhe ndërkombëtarizimin e futbollit të Kosovës. Nënkryetari i Federatës Gjermane të futbollit z. Rainer Milkoreit, e falënderoi Presidenten Jahjaha për medaljen me të cilin e ka nderuar si Ambasador Nderi të Kosovës dhe premtoi vazhdim të angazhimit dhe të mbështetjes për futbollin e Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.