presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Isha në Krushë për ta shënuar Ditën e Gruas me gratë simbol të qëndresës, rezistencës e triumfit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot Kooperativën Bujqësore, në Krushë, e cila udhëhiqet nga Fahrije Hoti dhe gratë e Krushës.

“Ato janë sinonimi më i përkryer i fuqizimit ekonomik të gruas dhe dëshmi e asaj se si kjo qëndron në bazamentet e zhvillimit dhe progresit të përqendruar në gjithpërfshirje”, ka thënë Presidentja Osmani. 

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani: 

Sot isha në Krushë tek Kooperativa Bujqësore e udhëhequr nga heorina Fahrije Hoti dhe gratë e Krushës për ta shënuar Ditën e Gruas me gratë simbol të qëndresës, rezistencës e triumfit. 

Ato janë sinonimi më i përkryer i fuqizimit ekonomik të gruas dhe dëshmi e asaj se si kjo qëndron në bazamentet e zhvillimit dhe progresit të përqendruar në gjithpërfshirje. 

Fahrija dhe gratë e Krushës nuk lejuan kurrë të shihen si çkado tjetër përveç se si forcë shtyese dhe motor transformues në komunitetin e tyre dhe shoqërinë tonë. 

Qoftë shembulli i tyre modeli më i mirë i frymëzimit për vajzat dhe gratë tona sot e mot!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.